Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Wczorajszy przemyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wczorajszy przemyt

Autor: Mirosława Aleksandrowicz
17.02.2017

16 lutego funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości prawie 60 000 zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach wraz ze Służbą Celną dokonali przeszukania pomieszczeń gospodarczych mieszkańca gminy Milejowo (powiat elbląski), w wyniku czego ujawnili ponad 200 litrów spirytusu o szacunkowej wartości 17 000 zł. 36-letni mężczyzna ukrył nielegalny spirytus w łodzi motorowej, kurniku i pod drzewem znajdującym się na posesji. Powyższy towar został zajęty przez funkcjonariuszy SC, którzy wszczęli postępowanie karno-skarbowe.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach podczas przeszukania mieszkania i garażu w powiecie bartoszyckim ujawnili ponad 15 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 10 500 zł. 38-letni syn właścicielki posesji przyznał się, że ujawnione wyroby akcyzowe należą do niego. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy, prowadzą dalsze czynności w sprawie.  

W miejscowości Górowo Iławeckie kierujący volkswagenem na widok  funkcjonariuszy Straży Granicznej natychmiast dodał gazu i skręcił w boczną drogę. Do akcji włączyła się miejscowa policja i po chwili 39-letniego uciekiniera zatrzymano. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim wraz z kolegami z Policji ujawnili w kontrolowanym pojeździe ponad 40 000 sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Szacunkowa wartość zatrzymanych papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wynosi blisko 28 000 zł.

Pozostałe wyroby akcyzowe funkcjonariusze SG ujawnili na drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

  • Ujwanione papierosy w volkswagenie
    Ujwanione papierosy w volkswagenie
  • Ujawniony spirytus
    Ujawniony spirytus
  • Ujawnione papierosy
    Ujawnione papierosy
do góry