Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej 3 pijanych kierowców zatrzymała Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

3 pijanych kierowców zatrzymała Straż Graniczna

Autor : Mirosława Aleksandrowicz
03.04.2017

W miniony weekend funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału zatrzymali 3 pijanych kierowców. Zatrzymani mężczyźni to kierowcy samochodów osobowych, a jeden z nich to rowerzysta.

31 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda. W trakcie czynności sprawdzających, patrol SG  wyczuł woń alkoholu od kierującego pojazdem. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego ma ponad 1,1 promila  alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia funkcjonariusze z PSG w Sępopolu podczas wspólnego patrolu z Policją ujawnili nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że 24-latek jest pijany. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego  miał 0,74 promila w wydychanym powietrzu.

Natomiast 2 kwietnia do funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zwrócił się tutejszy mieszkaniec miasta z prośbą o pomoc w odnalezieniu samochodu. Mężczyzna stwierdził, że zna sprawcę, ponieważ wcześniej spożywali alkohol, a potem siłą odebrano mu kluczyki od auta i 2 jego kompanów odjechało. Po kilku minutach funkcjonariusze SG zatrzymali mężczyzn podróżujących fiatem seicento. Jak się okazało za kierownicą siedział 22-latek, który nie dość że był pijany (1,5 promila) to nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zarówno kierowca jaki i pasażer trafili na Komendę Powiatową Policji w Braniewie.

  • Patrol SG z Sępopola
    Patrol SG z Sępopola
do góry