Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna wspiera Policję Macedonii w walce z nielegalną migracją - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna wspiera Policję Macedonii w walce z nielegalną migracją

Autor : Piotr Tadeusz Borek
10.04.2017

W dniach od 6 marca do 4 kwietnia 2017 roku 3 funkcjonariuszy z placówek Straży Granicznej w Sępopolu i Bezledach oraz ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie przebywało w Macedonii w ramach misji wsparcia służb policyjnych tego kraju. Funkcjonariusze realizowali zadania służące ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobieganiu przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów.

Była to czwarta edycja wsparcia Policji Republiki Macedonii przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego oddziału, w której do chwili obecnej w różnych przedsięwzięciach brało udział trzynastu funkcjonariuszy. Warto wspomnieć, że od 2015 roku funkcjonariusze W-MOSG uczestniczyli łącznie w sześciu tego rodzaju misjach, tj. w dwóch na Węgrzech (10 funkcjonariuszy) i w czterech właśnie w Macedonii (13 funkcjonariuszy).

Na tym jednak wsparcie Macedończyków się nie kończy. Planowanych jest realizacja kolejnych sześciu misji, w które zaangażowani mają być funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

do góry