Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Pies „Badi” odnalazł zaginionego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pies „Badi” odnalazł zaginionego

Autor: Mirosława Aleksandrowicz

Sukcesem zakończyła się akcja poszukiwawcza 28–letniego mieszkańca powiatu bartoszyckiego.

19 kwietnia, w godzinach wieczornych funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Bezledach wraz ze swoim czworonożnym tropicielem uczestniczył w poszukiwaniu niepełnosprawnej osoby, która zaginęła w lesie.  O skierowanie psa służbowego, który służy u boku funkcjonariusza z W-MOSG zwróciła się bartoszycka policja.

Pies o imieniu Badi natychmiast podjął trop i po 2 kilometrach doprowadził do miejsca przebywania zaginionego mężczyzny. Dzięki tropicielowi akcja poszukiwawcza zakończyła się w pół godziny. 28-latek cały i zdrowy wrócił do domu.

Sukces Badiego nie byłby możliwy, gdyby nie jego opiekun, z którym na co dzień jest nierozłączny. To przewodnik z Bezled dba o swojego przyjaciela, szkoli go oraz wspiera podczas różnych działań. W ubiegłym roku Badi przyczynił się do odnalezienia zaginionego 13-letniego chłopca, doprowadził do zatrzymania sprawcy ucieczki - obywatela RP, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a nawet  w ramach działań granicznych doprowadził od miejsca przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom do miejsca zamieszkania sprawcy przekroczenia.

 

  • Przewodnik z Badim
    Przewodnik z Badim
do góry