Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Nieudany powrót do domu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudany powrót do domu

Mirosława Aleksandrowicz
07.08.2017

Pomylił drogi i cofając wpadł do rowu, tak tłumaczył się mieszkaniec Górowa Iławeckiego, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

W nocy, 5 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim zauważyli volkswagena zbliżającego się do granicy państwa. Patrol SG natychmiast ruszył za pojazdem. Przed granicą polsko-rosyjską volkswagen golf leżał już w przydrożnym rowie. Kierowcą, jak się okazało był 62-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego. Funkcjonariusze SG w trakcie próby ustalenia okoliczności zdarzenia, wyczuli woń alkoholu od rozmówcy. Mężczyzna przyznał, że odrobinę wypił u znajomych i wsiadł za kierownicę swojego auta. Niestety pomylił kierunki i zamiast trafić do domu, dojechał do granicy państwa. Gdy zauważył szlaban, próbował zawrócić, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w rowie.

Podróż 62-letniego kierowcy, który miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu zakończyła się wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach.

 

 

do góry