Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Młodzież z zainteresowaniem odkrywa tajniki służby w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Młodzież z zainteresowaniem odkrywa tajniki służby w Straży Granicznej

Autor: Mirosława Aleksandrowicz
28.11.2017

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą spotkania z młodzieżą, które mają im ułatwić wybór przyszłego zawodu.

Wczoraj na terenie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gościli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Feniks o profilu mundurowym. Przy współudziale Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie młodzież odkrywała tajniki służby w Straży Granicznej.

30 uczniom zaprezentowano sprzęt techniki specjalnej. Mogli też zobaczyć jak sprawdzane są bagaże na lotniczym przejściu granicznym. Pobieranie odcisków palców oraz spotkanie z pirotechnikiem Straży Granicznej, a także pokaz sprzętu i działań funkcjonariuszy WZD to kolejne atrakcje zorganizowane dla podopiecznych kętrzyńskiej szkoły.

Natomiast 24 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi byli z wizytą w  Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Tam zapoznano 55 uczniów z procedurą naboru do Straży Granicznej. Dzisiaj strażnicy graniczni spotkali się z 40 osobową grupą uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Ponadto 22 listopada, 40 uczniów z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie miało okazję zapoznać się z infrastrukturą i funkcjonowaniem Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Młodzi ludzie wzięli też udział w pokazie sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej wykorzystywanego w codziennej służbie.

Na zakończenie spotkań padło wiele pytań dotyczących służby i obowiązków funkcjonariuszy, a przede wszystkim młodzież zainteresowana była procedurą kwalifikacyjną dotyczącą naboru do Straży Granicznej.

 

do góry