Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Poszukiwanych zatrzymała Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwanych zatrzymała Straż Graniczna

Mirosława Aleksandrowicz
07.02.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach i Olsztynie zatrzymali kolejne 2 osoby poszukiwane przez polski wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Bezledach zatrzymano podróżnego, który nie opłacił zasądzonej kary grzywny. Kontroler SG w trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości uzyskał informację z dostępnych baz danych, że 52-letni Rosjanin jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Po uregulowaniu zaległej kary mężczyzna wjechał do Polski.

Kilka godzin później funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej (w m. Olsztyn) mercedesa, którego kierowcą był obywatel Polski, na stałe mieszkający w Niemczech. Okazało się, że 66-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ oraz policję z Dobrego Miasta. Po sporządzeniu dokumentacji, funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali zatrzymanego policjantom z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Olsztynie.

Tylko w miesiącu styczniu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 22 poszukiwanych,15 z nich, to obywatele Rosji, którzy nie opłacili zasądzonych kar grzywien. Natomiast  w ubiegłym roku przerwano podróż 292 osobom poszukiwanym przez polski wymiar sprawiedliwości.

  • kontrola drogowa
    kontrola drogowa
do góry