Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej „Majowy Zawrót Głowy” w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Majowy Zawrót Głowy” w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców

Anna Matejuk-Ficek
11.05.2018

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie zorganizowano event pod hasłem „Majowy Zawrót Głowy”. Projekt współfinansowany jest z funduszu unijnego w ramach „Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji”.

Na podopiecznych ośrodka czekało mnóstwo atrakcji m.in. gry, zabawy ruchowe i pokazy artystyczne. Najmłodsi chętnie skakali na trampolinie i korzystali z dmuchanej zjeżdżalni. Duże zainteresowanie wzbudził też mechaniczny byk rodeo. Uczestnikom spotkania nie zabrakło sił na zapasy sumo w strojach z gąbki. Dzieci i dorośli mogli założyć okulary emitujące obraz w 3D i przenieść się do świata rajskich plaż, rycerskich pojedynków i odległych, niezbadanych planet. Ponadto animatorzy wspólnie z podopiecznymi ośrodka skręcali balony, wydmuchiwali gigantyczne bańki mydlane i tworzyli prawdziwe dzieła sztuki w trakcie warsztatów rękodzielniczych.

Dzisiejszy event był radosnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale i dorośli bawiąc się spędzili miło czas.

 

do góry