Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze z W-MOSG stanęli na podium w zawodach strzeleckich - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze z W-MOSG stanęli na podium w zawodach strzeleckich

Mirosława Aleksandrowicz
04.06.2018

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej w IX Międzynarodowych mistrzostwach SG w Strzelectwie. Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach stanęli na najwyższym stopniu podium w zawodach strzeleckich o puchar Starosty Braniewskiego.

Międzynarodowe mistrzostwa SG w strzelectwie trwały od 28 do 30 maja. O tytuł najlepszych walczyły trzyosobowe drużyny reprezentowane przez funkcjonariuszy służb mundurowych na strzelnicy krytej Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz na terenie strzelnicy garnizonowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Podczas zawodów rozegrano siedem konkurencji. Zawodnicy musieli wykazać się nie tyko celnością ale również dobrą kondycją fizyczną. Po zaciętej walce reprezentacja z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej. W klasyfikacji indywidualnej kobiet Straży Granicznej II miejsce zajęła mł. chor. SG Barbara Jurczyk z W-MOSG. Zawodniczka zwyciężyła również w kategorii Shoot Off oraz zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet OPEN.

Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który wsparł finansowo organizację Mistrzostw.

Natomiast 2 czerwca, na strzelnicy wojskowej w Glinkach, funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach wywalczyli I miejsce w zawodach strzeleckich z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Organizatorem sportowych zmagań był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Pieniężnie. W klasyfikacji indywidualnej wśród służb mundurowych wygrała funkcjonariuszka z PSG w Grzechotkach sierż. SG Wioletta Wolszczak uzyskując tytuł najlepszego strzelca.

zdj.  nr 1- Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

  • IX Międzynarodowe Mistrzostwa SG w Strzelectwie
    IX Międzynarodowe Mistrzostwa SG w Strzelectwie
  • Zawody Strzeleckie z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
    Zawody Strzeleckie z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
  • Zawody Strzeleckie z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
    Zawody Strzeleckie z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
do góry