Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Z SZACUNKU DO PRZYRODY (02/04/2012) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Z SZACUNKU DO PRZYRODY (02/04/2012)

05.02.2013

Codzienna współpraca służb to coś znacznie więcej niż realizacja działań ustawowych. Zwłaszcza jeżeli współpracę ocenia się na poziomie regionalnym. Placówka Straży Granicznej w Sępopolu wielokrotnie angażuje się oraz wspiera słuszne inicjatywy podejmowane na rodzimym terenie. 31 marca,  z inicjatywy Burmistrza miasta Sępopola oraz pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce, funkcjonariusze z Placówki SG w Sępopolu wzięli udział w ekologicznym przedsięwzięciu. Celem akcji pn. „Sprzątam, segreguję, szanuję” było oczyszczenie koryta rzeki Łyna oraz jej nabrzeży z zalegających po zimie butelek i innych przedmiotów.       Obok Straży Granicznej przedsięwzięcie poparli również funkcjonariusze Straży Pożarnej, pracownicy Nadleśnictwa Bartoszyce, członkowie Stowarzyszenia "Ożywić Łynę", Uniwersytetu III Wieku z Bartoszyc, Koła Wędkarskiego "Kleń" oraz pracownicy urzędu miejskiego, a także mieszkańcy miasta i gminy Sępopol. Na zakończenie akcji Nadleśniczy Pan Zygmunt Pampuch wręczył przedstawicielom organizacji/instytucji podziękowania za zaangażowanie i pomoc w akcji.   Miejscem codziennej służby funkcjonariusza Straży Granicznej jest naturalne środowisko. Zatem oczywistym jest, że szczególnie bliska każdemu funkcjonariuszowi jest ekologia i dbałość o naturalne otoczenie.

Codzienna współpraca służb to coś znacznie więcej niż realizacja działań ustawowych. Zwłaszcza jeżeli współpracę ocenia się na poziomie regionalnym.

Placówka Straży Granicznej w Sępopolu wielokrotnie angażuje się oraz wspiera słuszne inicjatywy podejmowane na rodzimym terenie.

31 marca,  z inicjatywy Burmistrza miasta Sępopola oraz pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce, funkcjonariusze z Placówki SG w Sępopolu wzięli udział w ekologicznym przedsięwzięciu. Celem akcji pn. „Sprzątam, segreguję, szanuję” było oczyszczenie koryta rzeki Łyna oraz jej nabrzeży z zalegających po zimie butelek i innych przedmiotów.

 
 z szacunku do przyrody1
 
Obok Straży Granicznej przedsięwzięcie poparli również funkcjonariusze Straży Pożarnej, pracownicy Nadleśnictwa Bartoszyce, członkowie Stowarzyszenia "Ożywić Łynę", Uniwersytetu III Wieku z Bartoszyc, Koła Wędkarskiego "Kleń" oraz pracownicy urzędu miejskiego, a także mieszkańcy miasta i gminy Sępopol. Na zakończenie akcji Nadleśniczy Pan Zygmunt Pampuch wręczył przedstawicielom organizacji/instytucji podziękowania za zaangażowanie i pomoc w akcji.
 
z szacunku do przyrody3

Miejscem codziennej służby funkcjonariusza Straży Granicznej jest naturalne środowisko. Zatem oczywistym jest, że szczególnie bliska każdemu funkcjonariuszowi jest ekologia i dbałość o naturalne otoczenie.

do góry