Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Ćwiczenia służb na przejściu w Grzechotkach przed Mundialem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ćwiczenia służb na przejściu w Grzechotkach przed Mundialem

Mirosława Aleksandrowicz
11.06.2018

Pożar autobusu pełnego kibiców jadących na Mundial 2018. Agresywne zachowanie i próba przekroczenia granicy państwa wbrew przepisom. To tylko niektóre scenariusze ćwiczeń, które odbyły się na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

W samo południe 8 czerwca, grupa kibiców podróżująca autokarem stawiła się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. Kilkoro mężczyzn było agresywnych. W dodatku jeden z podróżnych wysiadł z autobusu i zaczął uciekać w stronę granicy państwa. Funkcjonariusz SG z psem służbowym natychmiast ruszył za nim. W tym samym czasie drugi z kibiców będąc w autobusie odpalił racę. W pojeździe doszło do pożaru, w wyniku czego dwie osoby zostały poparzone. Funkcjonariusze SG i KAS udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejsce wezwano pogotowie, straż pożarną i policję. To tylko jeden ze scenariuszy realizowanych przez mundurowych podczas ćwiczeń na przejściu w Grzechotkach. W takich chwilach służby muszą nie tylko sprawnie odprawić osoby udające się na mecz do Rosji, ale też zadbać o bezpieczeństwo i porządek na przejściu.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności kierowania działaniami w sytuacjach kryzysowych. Służby sprawdziły swoją gotowość i współpracę w związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Rosji 2018.

 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
 • Ćwiczenia służb
  Ćwiczenia służb
do góry