Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie

Mirosława Aleksandrowicz
04.07.2018

Mieszkaniec powiatu szczycieńskiego na lotnisku w Szymanach pozostawił bez opieki torbę z pakunkiem. Tym razem skończyło się na pouczeniu. Sezon urlopowy jednak w pełni, a takie roztargnienie może spowodować poważne utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu portu lotniczego.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w hali ogólnodostępnej portu lotniczego. Funkcjonariusze z PSG w Olsztynie szybko ustalili, że właścicielem bagażu jest 54-latek, który przyleciał z Bułgarii. Na szczęście pakunek nie zawierał przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie.

Straż Graniczna przypomina, że pozostawienie bagażu bez nadzoru, zawsze skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa i może spowodować poważne utrudnienia, z opóźnieniami w przylotach i odlotach samolotów włącznie. Bagaże pozostawiane są przez roztargnienie lub zwykłą bezmyślność. Porzucane są jako nadbagaż, by uniknąć dodatkowej opłaty.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o pilnowanie swoich bagaży, bo za pozostawienie bez opieki swojego bagażu grozi 500-złotowy mandat.

 

  • Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie
    Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie
do góry