Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Ujawniona krajanka i spirytus - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniona krajanka i spirytus

Mirosława Aleksandrowicz
11.07.2018

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili krajankę tytoniową i spirytus o szacunkowej wartości ponad 50 tys. zł.

Wczoraj w powiecie olsztyńskim, do rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze z PSG w Olsztynie zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Skoda Fabia. Mieszkaniec gminy Barczewo w swoim aucie przewoził 2 worki krajanki tytoniowej o łącznej wadze 38 kg.  Funkcjonariusze SG udali się do miejsca zamieszkania, celem sprawdzenia, czy mężczyzna nie przechowuje tam zakazanych wyrobów akcyzowych. Okazało się, ze przed posesją 40-latka znajduje się zaparkowany samochód osobowy marki Audi A3, a w nim dziesięciokilogramowe 2 worki tytoniu. Łącznie ujawniono 58,3 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 40 tys. zł.

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Gołdapi ujawnili 150 litrów spirytusu o wartości ponad 12 tys. zł. Funkcjonariusze SG zauważyli na jednej z ulic w Ełku, zaparkowanego opla, z którego mężczyzna wyjmował kartony i przenosił na pobliską posesję.  W związku z powyższym skontrolowano samochód osobowy i ujawniono w nim 90 litrów spirytusu bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Ponadto przeszukano posesję i znaleziono jeszcze 60 litrów nielegalnego towaru. Okazało się, że dostawcą jest 52-letni obywatel Armenii, a odbiorcą 50-letni mieszkaniec Ełku.

Mężczyźni nielegalne towary stracili i  poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.  

 

  • ujawniona krajanka tytoniowa
    ujawniona krajanka tytoniowa
  • ujawniony spirytus
    ujawniony spirytus
  • ujawniona krajanka tytoniowa
    ujawniona krajanka tytoniowa
do góry