Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Poszukiwani przez sądy zatrzymani na polsko-rosyjskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani przez sądy zatrzymani na polsko-rosyjskiej granicy

Anna Matejuk-Ficek
07.08.2018

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Gronowie i Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż obywatelowi Rosji i mieszkance powiatu piskiego, których poszukiwał polski wymiar sprawiedliwości za nieopłacone kary grzywny.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego próbował wjechać do Polski przez drogowe przejście graniczne w Gronowie. W trakcie kontroli okazało się, że 50-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Braniewie za nieuiszczone grzywny. Kilka godzin później funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach z tego samego powodu, zatrzymali 26-letnią kobietę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Podróżni dopiero po uregulowaniu zaległości mogli ruszyć dalej.

Od początku lipca funkcjonariusze SG na drogowych przejściach W-MOSG przerwali podróż 37 osobom (w tym 23 ob. Polski i 14 ob. Rosji), których poszukiwały sądy za nieopłacone kary grzywny na łączną kwotę prawie 93 tys. zł.

  • Odprawa graniczna na przejściu w Gronowie
    Odprawa graniczna na przejściu w Gronowie
do góry