Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Rosjanin chciał podstępem wjechać do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rosjanin chciał podstępem wjechać do Polski

Mirosława Aleksandrowicz
14.09.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatela Rosji, który zmienił nazwisko, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się kierowca samochodu osobowego marki Ford. W trakcie weryfikacji dokumentów podróży, funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Okazało się, że polski wymiar sprawiedliwości wymierzył mu karę grzywny w wysokości 2 400 zł za wcześniejszy przemyt papierosów. Ponadto Rosjanin figurował w bazach danych jako osoba, której wjazd i pobyt na terytorium Polski, jak i w strefie Schengen jest niepożądany do 2020 roku. 29-latek myślał, że zmieniając swoje nazwisko, przechytrzy funkcjonariuszy Straży Granicznej i przekroczy granicę.

Ten podstęp mu się nie udał. Obywatel Rosji uregulował zasądzoną karę grzywny, otrzymał również decyzję o odmowie wjazdu na terytorium RP i wrócił do swojego kraju.

  • kontrola graniczna
    kontrola graniczna
do góry