Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Ujawnione sfałszowane dowody rejestracyjne pojazdów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawnione sfałszowane dowody rejestracyjne pojazdów

Mirosława Aleksandrowicz
06.11.2018

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podrobiony rosyjski i polski dowód rejestracyjny pojazdu.

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Bezledach do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 28–letni obywatel Rosji. Kierowca samochodu osobowego marki Nissan przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Szczegółowa analiza potwierdziła, że blankiet został podrobiony na wzór oryginalnego.

Trzy dni wcześniej również ujawniono podrobiony dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w gminie Ostróda skontrolowali dokumenty 44-letniego kierowcy osobowego audi. Okazało się, że data ważności badań technicznych pojazdu została przerobiona.

Dowody rejestracyjne obu pojazdów zostały zabezpieczone. Dalsze czynności wobec obywatela Rosji prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, a drugą sprawą zajęli się policjanci z KPP w Ostródzie.

 

  • sfałszowany rosyjski dowód rejestracyjny
    sfałszowany rosyjski dowód rejestracyjny
do góry