Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Próba korupcji funkcjonariuszy Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próba korupcji funkcjonariuszy Straży Granicznej

Anna Matejuk-Ficek
05.08.2019

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali obywatela Rosji, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych obiecywał wręczenie korzyści majątkowej.

2 sierpnia na jednej z dróg w powiecie bartoszyckim, patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego mercedesa. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, że mężczyzna może przewozić nielegalne papierosy. Cudzoziemiec w zamian za odstąpienie od przeszukania auta złożył funkcjonariuszom Straży Granicznej obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, za co został zatrzymany.

W pojeździe 60-latka ujawniono nielegalne papierosy o szacunkowej wartości tysiąca złotych, za co poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto mieszkańcowi  obwodu kaliningradzkiego unieważniono posiadaną wizę. Wydano decyzję o zobowiązaniu obcokrajowca do powrotu i zakaz wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku. Obywatelowi Rosji postawiono również zarzuty karne w związku z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej z art. 229 par 3 kk.  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 tys. zł.

  • kontrola drogowa
    kontrola drogowa
do góry