Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z młodzieżą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z młodzieżą

Mirosława Aleksandrowicz
01.10.2019

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Feniks o profilu mundurowym w Kętrzynie przekonali się, jak wygląda codzienna służba w Straży Granicznej. Wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Barcianach patrolowali odcinek granicy polsko-rosyjskiej.

30 września patrol rozpoczął się od sprawdzenia pasa drogi granicznej. W rejonie jednego ze znaków granicznych doszło do przekroczenia granicy państwowej z FR do RP.  Na miejsce zdarzenia wezwano posiłki. Przewodnik z psem służbowym dokończył dzieła. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca ukrycia sprawcy.

Uczniowie prowadzili również obserwację terenu przy użyciu specjalnego pojazdu, wyposażonego w najnowocześniejsze kamery pozwalające wykryć i rozpoznać każdy obiekt.

Kętrzyńska młodzież służbę zaliczyła na piątkę.

Na zakończenie spotkania osobom zainteresowanym wręczono materiały informacyjne dotyczące służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej oraz zaproszono do odwiedzenia strony internetowej www.wm.strazgraniczna.pl  (zakładka Rekrutacja do służby w W-MOSG).

do góry