Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Podrobione bengalskie prawo jazdy i austriacki dokument pobytowy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione bengalskie prawo jazdy i austriacki dokument pobytowy

Mirosława Aleksandrowicz
04.11.2019

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli podrobione bengalskie prawo jazdy, którym posłużył się obywatel Bangladeszu oraz austriacki dokument pobytowy należący do obywatela Rosji.

Patrol Straży Granicznej 31 października na jednej z dróg w powiecie olsztyńskim, zatrzymał do kontroli drogowej obywatela Bangladeszu. Mężczyzna okazał bengalskie prawo jazdy, które wykonano odmienną techniką druku. Ponadto dokument nie posiadał odpowiednich zabezpieczeń. Blankiet został zatrzymany, a 38-letni kierowca usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym prawem jazdy. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie, na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 1 200 zł.

Natomiast, 2 listopada na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano mężczyznę, który do kontroli granicznej przedstawił sfałszowany austriacki dokument pobytowy. Funkcjonariusz Straży Granicznej  nabrał podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Okazało się, że blankiet został wykonany na wzór oryginalnego i również brakowało w nim odpowiednich zabezpieczeń.

37-letni Rosjanin, na stałe mieszkający w Niemczech usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem. Ponadto funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 500 zł.

  • Podrobiony austriacki dokument pobytowy
    Podrobiony austriacki dokument pobytowy
do góry