Listopadowa akcja krwiodawcza „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” zakończyła się sukcesem. Ponad 56 litrów życiodajnego płynu oddali honorowi krwiodawcy na Warmii i Mazurach.
Zbiórki krwi odbyły się w w czterech punktach w regionie: 13 listopada w Bartoszycach, 19 w komendzie W-MOSG w Kętrzynie, 20 w Placówce SG w Barcianach, a w dniach 21-22 listopada w Gołdapi. Do wskazanych punktów krwiodawstwa zgłosiło się łącznie 125 osób.
Ogólnopolskiej akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" patronuje Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominik Tracz. Przedsięwzięcie, organizowane nieprzypadkowo w miesiącu, gdy przypada Narodowe Święto Niepodległości, jest szczególną formą celebrowania. Dar krwi składany przez ludzi noszących mundur stanowi symboliczny wymiar pełnienia służby dla dobra naszej Ojczyzny.
Inicjatorami akcji byli: Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału SG.
W roku 2012, w dwóch takich przedsięwzięciach, pod hasłem NA STRAŻY ŻYCIA (w maju) i NASZA KREW- NASZA OJCZYZNA (w listopadzie) w całej Polsce udało się zebrać blisko 600 litrów krwi z wydatną pomocą ludzi z Warmii i Mazur.
22 listopada podczas uroczystego apelu w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, nadano odznakę I stopnia ppłk. SG Leszkowi Jakubowskiemu Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach za oddanie ponad 18 L krwi oraz odznakę III stopnia mjr. SG Krzysztofowi ŻYLE, który oddał ponad 6 litrów krwi.