Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Awanse i odznaczenia w KGSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Awanse i odznaczenia w KGSG

Mirosława Aleksandrowicz
22.11.2019

21 listopada w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwestra Tułajewa. Podczas uroczystości wręczono awanse i odznaczenia funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej. Złotym medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej” uhonorowano Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Roberta Inglot.

„Profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie, które cechują każdego z Was, sprawiają, że Straż Graniczna wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków” – napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński w swoim liście skierowanym do funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, odczytanym podczas uroczystości przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwestra Tułajewa. „(…) zarówno Funkcjonariusze, jak i Pracownicy Cywilni Straży Granicznej, służą na rzecz tej samej wartości, jaką jest bezpieczeństwo Rzeczypospolitej” – napisał minister.

Uroczystość była okazją do wręczenia medali „Za zasługi dla Straży Granicznej”, które otrzymało 27 osób (w całej formacji - 135). Odznaką Straży Granicznej uhonorowano 29 funkcjonariuszy (151 w całej formacji). Następnie wręczono awanse na kolejne stopnie. W korpusie oficerów nominacje otrzymało 34 funkcjonariuszy (w całej Straży Granicznej - 146). W korpusie chorążych awansowało 44 funkcjonariuszy (w całej formacji - 726). Natomiast w korpusie podoficerów kolejny stopień otrzymało 6 funkcjonariuszy.

Komendant Główny Straży Granicznej pogratulował wyróżnionym i podkreślił, że droga do dzisiejszej wolnej Rzeczypospolitej była długa i trudna. „Wielu naszych rodaków poległo w czasie walki, tysiące znalazło się w więzieniach na Syberii i w innych miejscach zesłania. (...) Uczmy się od nich patriotyzmu i prawdziwej odwagi. Niech będą wzorem do naśladowania dla nas i kolejnych pokoleń Polaków"– powiedział Komendant Główny SG.

W uroczystości uczestniczyli: Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska, dyrektorzy biur i zarządów KGSG, komendanci oddziałów SG oraz przedstawiciele związków zawodowych.

zdj. Ewelina Szczepańska (KGSG)

Źródło: KGSG

do góry