Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zamiast zakupów w torbie niosła papierosy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast zakupów w torbie niosła papierosy

Mirosława Aleksandrowicz
21.07.2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach podczas legitymowania mieszkanki Bartoszyc, w należącej do kobiety torbie na zakupy ujawnili nielegalne papierosy. Kolejne wyroby tytoniowe bez akcyzy znajdowały się w jej mieszkaniu. Łącznie zdeponowano towar o szacunkowej wartości ponad 33 tys. zł.

20 lipca na parkingu jednego z bartoszyckich marketów funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali mieszkankę tego miasta. Okazało się, że kobieta w torbie zamiast zakupów miała nielegalne papierosy. Przeszukano również miejsce zamieszkania 41-latki. Tam funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kolejne wyroby tytoniowe bez akcyzy. Do nielegalnego towaru przyznał się 52-letni znajomy kobiety, który w tym czasie przyszedł do mieszkania. Łącznie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zdeponowali papierosy o szacunkowej wartości ponad 33 tys. zł.

Mieszkańcowi powiatu mrągowskiego i jego koleżance grozi kara grzywny za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

  • nielegalne papierosy
    nielegalne papierosy
do góry