Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano Egipcjanina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Egipcjanina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Mirosława Aleksandrowicz
07.09.2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Egiptu, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. 37-letni mężczyzna ścigany był za przestępstwa finansowe.

Funkcjonariusze Straży Granicznej 4 września w Olsztynie, w trakcie legitymowania Egipcjanina, potwierdzili, że jest on poszukiwany przez katarski wymiar sprawiedliwości. 37-latek był ścigany czerwoną notą Interpolu za wystawianie czeków bez pokrycia, na łączną kwotę 420 000 riali katarskich (równowartość 115 068 dolarów USD). W związku z tym, że popełnił przestępstwa finansowe w Katarze, Sąd w Doha zarządził poszukiwania Egipcjanina, który najbliższe 8-miesięcy spędzi w więzieniu. Cudzoziemiec został zatrzymany i przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Na wniosek prokuratora Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres siedmiu dni.  

  • patrol z PSG w Olsztynie
    patrol z PSG w Olsztynie
do góry