Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Mężczyzna chory na epilepsję leżał na środku jezdni, pomogli mu funkcjonariusze Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mężczyzna chory na epilepsję leżał na środku jezdni, pomogli mu funkcjonariusze Straży Granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
02.11.2020

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej choremu na epilepsję mężczyźnie, który zakrwawiony leżał na jezdni.

Małżeństwo funkcjonariuszy Straży Granicznej w czasie wolnym od służby, 1 listopada około godziny 16 na zakręcie drogi, w pobliżu miejscowości Rozogi zauważyło leżącego na środku jezdni mężczyznę. Poszkodowany miał rozciętą głowę i zakrwawioną twarz. Nie można było z nim nawiązać kontaktu. Funkcjonariusze Straży Granicznej ułożyli rannego w pozycji bezpiecznej. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali karetkę pogotowia. Chwilę później nadjechał samochód na warszawskich numerach rejestracyjnych. Podróżujący autem zatrzymali się, by pomóc funkcjonariuszom SG w ich działaniach.

Po przybyciu służb ratunkowych, poszkodowanego przekazano ratownikom medycznym, którzy potwierdzili, że mężczyzna choruje na epilepsję.

do góry