Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Witamy w szeregach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Witamy w szeregach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej!

Mirosława Aleksandrowicz
08.01.2021

W nowym roku 12 funkcjonariuszy Straży Granicznej świadomych swoich obowiązków i praw wypowiedziało słowa roty. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot.

Dzisiaj nowi funkcjonariusze ślubowali ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone im zadania w Straży Granicznej. Komendant pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi naszej formacji i jednocześnie podziękował, że jako miejsce służby wybrali Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Podkreślił, że ślubowanie to przede wszystkim wydarzenie będące wyrazem patriotyzmu oraz zobowiązania wobec Ojczyzny. Zaznaczył, że zakładając mundur funkcjonariusza Straży Granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem, mając na względzie dobro obywatela i Państwa Polskiego.

Po ukończeniu szkolenia funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony zewnętrznej granicy UE.  

Przypominamy, że w tym roku mamy 65 wolnych miejsc. Nie zwlekaj zadzwoń i złóż dokumenty, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i zostań jednym z Nas. Stabilne zatrudnienie i wsparcie finansowe, to tylko niektóre atuty służby w formacji. Funkcjonariusz Straży Granicznej na najniższym stanowisku służbowym w służbie stałej (po trzyletniej służbie przygotowawczej) do 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie ponad 4 200 zł netto (na rękę) - zwolnienie od podatku od osób fizycznych https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1394. Funkcjonariusz Straży Granicznej powyżej 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie  3 900 zł netto (na rękę).

Dlaczego warto zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? Jak wygląda procedura kwalifikacyjna, ile będziesz zarabiał? I na jakie wsparcie finansowe możesz liczyć?  Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronie http://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.html lub pod numerem telefonu 89 750 30 23.

 • ślubowanie nowych funkcjonariuszy
  ślubowanie nowych funkcjonariuszy
 • ślubowanie nowych funkcjonariuszy
  ślubowanie nowych funkcjonariuszy
 • ślubowanie nowych funkcjonariuszy
  ślubowanie nowych funkcjonariuszy
 • służba w W-MOSG
  służba w W-MOSG
 • służba w W-MOSG
  służba w W-MOSG
 • służba w W-MOSG
  służba w W-MOSG
do góry