Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Handlowali nielegalnymi papierosami, a teraz staną przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handlowali nielegalnymi papierosami, a teraz staną przed sądem

Mirosława Aleksandrowicz
12.04.2021

Gruzin i trzech Polaków stanie przed sądem za handel nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową. To finał śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

W ostatnich dniach marca br., do Sądu Rejonowego w Łodzi, wpłynął akt oskarżenia przeciwko 4 osobom, zajmujących się zakupem i dalszą dystrybucją wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że czwórka, zamieszana w nielegalny biznes, działała na terenie całego kraju, od kwietnia 2018 roku do lutego 2019 roku. Właśnie od rutynowych kontroli drogowych, funkcjonariusze SG rozpoczęli rozpracowywanie grupy. 40-letni Gruzin i jego polscy koledzy, szukali znajomych kierowców, do przewożenia towarów bez akcyzy. Sami również wozili, jak i organizowali zakup i sprzedaż papierosów i krajanki tytoniowej. Do tego wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze. Kilka transakcji im się nie udało, bo nielegalny towar przechwyciła Straż Graniczna, m in. zakup 1 200 000 sztuk papierosów. 

Funkcjonariusze SG ustalili, że Gruzin i mieszkańcy województwa łódzkiego wprowadzili do obrotu prawie 3 500 000 sztuk papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej, czym narazili Skarb Państwa na straty 17 mln zł.

Teraz 40-letni obywatel Gruzji z powiatu pruszkowskiego i 38-letni mieszkaniec Łodzi oraz 40-latek z powiatu pabianickiego i ich 52-letni kolega z powiatu zgierskiego odpowiedzą przed sądem. Oskarżonym grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wynajęci przez nich kierowcy, którzy przewozili nielegalne wyroby tytoniowe, zostali już ukarani.

Wcześniejsze komunikaty w sprawie

http://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/27965,Zabezpieczona-kontrabanda-o-wartosci-420-tys-zl.html

http://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/31592,Funkcjonariusze-Strazy-Granicznej-zabezpieczyli-ponad-tone-krajanki-tytoniowej.html

  • ujawnione wyroby akcyzowe
    ujawnione wyroby akcyzowe
  • ujawnione wyroby akcyzowe
    ujawnione wyroby akcyzowe
  • ujawnione wyroby akcyzowe
    ujawnione wyroby akcyzowe
do góry