Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Nie opłacił wcześniejszych kar za przemyt, a już wiózł kolejne nielegalne papierosy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nie opłacił wcześniejszych kar za przemyt, a już wiózł kolejne nielegalne papierosy

Mirosława Aleksandrowicz
19.04.2021

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego wpadł z białoruskimi papierosami podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w jego aucie ujawnili 50 000 sztuk nielegalnych wyrobów akcyzowych.

16 kwietnia, w gminie Kolno, funkcjonariusze SG zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę peugeota. 53-letni mężczyzna przyznał się do nielegalnego towaru. Wyjaśnił funkcjonariuszom SG, że zakupił białoruskie papierosy na terenie powiatu kętrzyńskiego, od Litwina. Ponadto, kierowca był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za dwie nieopłacone grzywny, w wysokości 2 350 zł. Okazało się, że mieszkaniec powiatu olsztyńskiego ma zasądzone kary, za wcześniejszy przemyt papierosów.

53-letni mężczyzna nielegalny towar o szacunkowej wartości 37 tys. zł stracił i poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

  • ujawnione białoruskie papierosy
    ujawnione białoruskie papierosy
  • ujawnione białoruskie papierosy
    ujawnione białoruskie papierosy
  • ujawnione białoruskie papierosy
    ujawnione białoruskie papierosy
do góry