Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej 65-letni Rosjanin podstępem chciał wjechać do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

65-letni Rosjanin podstępem chciał wjechać do Polski

Mirosława Aleksandrowicz
04.05.2021

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 65-letniego Rosjanina, który posłużył się sfałszowaną, niemiecką kartą pobytu.

2 maja obywatel Rosji, stawił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podejrzenie funkcjonariusza Straży Granicznej wzbudził dokument pobytowy.  W karcie pobytu widniało wiele nieprawidłowości, min. druk tła, napisy, znaki graficzne. Dodatkowo ustalono z funkcjonariuszami Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że władze Niemiec, na takie dane osobowe, nie wydały takiego dokumentu.

Okazało się, że 65-latek  przedstawił do kontroli fałszywe zezwolenie na pobyt w Niemczech. Podstęp mu się nie udał, został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom używając sfałszowanego dokumentu.

Rosjanin otrzymał decyzję o odmowie wjazdu do Polski, a na poczet przyszłej kary, funkcjonariusze SG zabezpieczyli 1000 zł.

  • sfałszowana karta pobytu
    sfałszowana karta pobytu
  • sfałszowana karta pobytu
    sfałszowana karta pobytu
do góry