Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano poszukiwanych mężczyzn - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano poszukiwanych mężczyzn

Mirosława Aleksandrowicz
13.07.2021

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Pierwszy to podejrzany o kradzież mieszkaniec Ełku. Drugi, mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego, który nie opłacił wcześniej zasądzonej kary grzywny.

Mieszkańca Ełku zatrzymano wczoraj na lotniczym przejściu granicznym Mazury. 44-latek przyleciał z Londynu. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze SG potwierdzili, że poszukuje go ełcka prokuratura i policja za kradzież portfela z pieniędzmi. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymanego przekazali policjantom. Tego samego dnia na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach stawił się mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. Okazało się, że 53-latek nie opłacił wcześniej zasądzonej grzywny. Mężczyzna po uregulowaniu zaległości ruszył w dalszą podróż.

Od początku roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 29 poszukiwanych ( 14 Rosjan, 12 Polaków, oraz obywatela Mołdawii, Gruzji i Litwy) m.in. za kradzieże, czy nieopłacone grzywny na łączną kwotę ponad 121 tys. zł.

 

  • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
    Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
do góry