Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Agencja pośrednictwa pracy odpowie za powierzenie pracy cudzoziemcom niezgodnie z przepisami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Agencja pośrednictwa pracy odpowie za powierzenie pracy cudzoziemcom niezgodnie z przepisami

Mirosława Aleksandrowicz
29.07.2021

Białorusinka i obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu nowomiejskiego i ostródzkiego. Iławska agencja pośrednictwa pracy naruszyła przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Przedsiębiorący zakładów produkcyjnych z branży mięsnej i tworzyw sztucznych zatrudniali 18 obywateli Ukrainy oraz Białorusinkę niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wczoraj zakończyli czynności kontrolne w iławskiej agencji pośrednictwa pracy, która skierowała 19 obcokrajowców do dwóch firm. Kontrolą objęto 343 obcokrajowców. Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę oraz na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu, czy oświadczeniu. Ponadto dwie Ukrainki pracowały bez jakichkolwiek umów.

Teraz firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie właścicielowi agencji pracy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

  • kontrola zatrudnienia - PSG w Olsztynie
    kontrola zatrudnienia - PSG w Olsztynie
do góry