Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Kupił podrobioną wizę w Moskwie, bo chciał wjechać do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kupił podrobioną wizę w Moskwie, bo chciał wjechać do Polski

Mirosława Aleksandrowicz
13.09.2021

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Tadżykistanu, który do kontroli granicznej okazał podrobioną wizę. Mężczyźnie wymierzono karę grzywny w wysokości 500 zł i zawrócono go do Rosji.

10 września, do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 32-letni obywatel Tadżykistanu. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił polską wizę. W trakcie weryfikacji dokumentów podróżnego, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie wizy. Brakowało w niej celu wydania. Ponadto była błędnie wypełniona i wydrukowana na innym papierze. Okazało się, dokument wizowy jest podrobiony. 32-latek tłumaczył funkcjonariuszom SG, że za wizę pracowniczą zapłacił 3 tys. dolarów, bo chciał jechać do Polski.

Obywatel Tadżykistanu za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu został ukarany grzywną 500 zł i wrócił do Rosji.

  • zatrzymany obywatel Tadżykistanu
    zatrzymany obywatel Tadżykistanu
  • podrobiona wiza
    podrobiona wiza
do góry