Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zamiast rożnych towarów, były nielegalne papierosy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast rożnych towarów, były nielegalne papierosy

Mirosława Aleksandrowicz
29.09.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Armenii, który nielegalnie mieszka w Polsce. Ponadto mężczyzna przewoził papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj funkcjonariusze SG zatrzymali w powiecie działdowskim 62-letnego kierowcę opla. Okazało się, że Ormianin przebywa w Polsce nielegalnie, a w dodatku w jego bagażniku znajdują się papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna już kilka lat temu otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu do swojego kraju, jednak postanowił pozostać w Polsce. Zajął się handlem obwoźnym i zamiast różnych towarów wiózł „lewe papierosy”.

Wobec cudzoziemca zastosowano środki alternatywne (stawiennictwo w placówce SG, celem potwierdzenia obecności) do czasu wykonania decyzji zobowiązującej go do powrotu. Ponadto 62-latek odpowie za posiadanie i przewożenie blisko 12 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 9 tys. zł.

  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
do góry