Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
02.11.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatelkę Niemiec, narodowości rosyjskiej. Kobieta w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowała funkcjonariuszowi SG wręczyć 100 euro.

Na drogowym przejściu granicznym  w Grzechotkach 29 października, do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski stawiła się 62-letnia obywatelka Niemiec. Autem razem z nią podróżowała 93-letnia kobieta. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził cel i warunki wjazdu. Okazało się, że starsza pani nie miała ważnej wizy, więc nie mogła wjechać do Polski. 62-latka za odstąpienie od dalszych czynności służbowych, usiłowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej, wręczając mu w paszporcie 100 euro.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi SG. Wymierzono jej karę grzywny w wysokości 3 tys. zł. Obywatelka Niemiec zrezygnowała z dalszej podróży, a jej matce nie zezwolono na wjazd do Polski.

 

  • Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej
    Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej
do góry