Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Pokonał ciężką trasę i zajął II miejsce - Aktualności

Aktualności

Pokonał ciężką trasę i zajął II miejsce

Mirosława Aleksandrowicz
29.11.2021

27 listopada w Lublińcu odbył się XVIII Maraton Komandosa. Funkcjonariusz z Warmii i Mazur stanął na podium.

Błoto, śnieg, woda i do pokonania ponad 42 km. W umundurowaniu i plecakiem ważącym blisko 13 kg wystartował funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Na mecie, w kategorii służb mundurowych - Straż Graniczna, zameldował się drugi, z czasem 5 h 20 m 27 s.

W maratonie komandosa wystartował po raz czwarty. Natomiast w 2019 roku, funkcjonariusz z W-MOSG stanął na najwyższym stopniu podium.

Na co dzień pełni służbę w Placówce Straży Granicznej w Bezledach, a maratony, półmaratony to jego pasja. Brał również udział w ultramaratonie (103 km), jak również zmierzył się z górskimi szlakami, na odcinku 35 km.