Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Przewoził nielegalnych imigrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przewoził nielegalnych imigrantów

Mirosława Aleksandrowicz
27.07.2022

Bezpaństwowiec mieszkający na Łotwie wpadł przewożąc autem z wypożyczalni czterech Irakijczyków. Grupę zatrzymali policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi.

Do zdarzenia doszło 22 lipca na jednej z dróg w powiecie gołdapskim. Kierujący volkswagenem na widok patrolu policji, gwałtownie zatrzymał auto i zaczął uciekać w pobliskie zakrzaczenia. Z pojazdu wybiegli również pasażerowie. Byli to obywatele Iraku w wieku od 23 do 30 lat. Cudzoziemców natychmiast ujęli policjanci. Kierującemu 44-latkowi udało się uciec, jednak nie na długo. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, którzy przeprowadzili również kontrole legalności pobytu pozostałych osób. Okazało się, że na terenie Polski obywatele Iraku przebywają nielegalnie. Cudzoziemcy przekroczyli granicę polsko-litewską bez stosownych dokumentów.

Trzy kobiety i mężczyzna zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast bezpaństwowiec mieszkający na Łotwie, który przewoził obcokrajowców, usłyszał zarzuty udzielenia pomocnictwa innym osobom w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

  • Straż Graniczna
    Straż Graniczna
do góry