Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Mieszkańcy Brzeźnicy podziękowali funkcjonariuszowi Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mieszkańcy Brzeźnicy podziękowali funkcjonariuszowi Straży Granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
16.09.2022

Do Placówki Straży Granicznej w Barcianach wpłynęły podziękowania od mieszkańców gminy Srokowo. Wyrazy uznania kierowane są do funkcjonariusza SG, który pomaga starszej kobiecie.

Wczoraj Komendant Placówki Straży Granicznej w Barcianach otrzymał od mieszkańców Brzeźnicy podziękowania. Okazało się, że starszy kontroler zespołu służby granicznej pomaga 94-letniej kobiecie. Robi zakupy, wspiera w domowych obowiązkach, przywozi karmę dla zwierząt. Pewnego dnia mieszkanka terenów przygranicznych trafiła do szpitala. Po powrocie z placówki medycznej, starsza pani potrzebowała stałej opieki. W związku z powyższym zatroszczył się o nią kuzyn. Gdy przyjechał na miejsce, by zabrać 94-latkę, ona stanowczo odmówiła. Jedyną osobą, z którą chciała rozmawiać był kierownik rejonu chor. szt. Adam Szczur. Kobieta stwierdziła, że tylko jemu ufa. Po rozmowie z funkcjonariuszem SG, zgodziła się pojechać do rodziny. Kotkami i pieskami zaopiekowała się sąsiadka.

Mieszkańcom Brzeźnicy dziękujemy za słowa uznania, a starszej Pani życzymy zdrówka!

  • Mieszkańcy Brzeźnicy podziękowali funkcjonariuszowi Straży Granicznej
    Mieszkańcy Brzeźnicy podziękowali funkcjonariuszowi Straży Granicznej
do góry