Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Uparcie chciał do Rosji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uparcie chciał do Rosji

Mirosława Aleksandrowicz
19.09.2022

Obywatel Niemiec, który staranował szlaban na przejściu w Grzechotkach, również był sprawcą wejścia na pas drogi granicznej.

Wszystko zaczęło się 27 sierpnia br. Obywatel Niemiec chciał koniecznie jechać do FR. Kiedy strona rosyjska odmówiła mu wjazdu, wrócił na terytorium Polski. Swoim bmw ruszył w rejon granicy tzw. zielonej. Mężczyzna zatrzymał się tuż przed pasem granicznym, w okolicach Braniewa. Wysiadł z auta i wszedł na pas graniczny, po czym odjechał.  Ponownie stawił się do odprawy na drogowym przejściu w Grzechotkach i tym razem strona rosyjska odmówiła mu wjazdu. Wówczas obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej ruszył z dużą prędkością, przejechał po kolczatce, staranował szlaban i oddalił się w kierunku Polski. Mężczyzna został zatrzymany i ukarany 500 zł mandatem. W tym samym czasie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie rozpoczęli poszukiwania osoby, która weszła na pas drogi granicznej. Okazało się, że jest nim 41-latek z Niemiec, który staranował szlaban na przejściu w Grzechotkach.  

Mężczyzna przyznał się do winy i otrzymał kolejny 500 zł mandat.

Link do poprzedniego komunikatu: https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/47143,Staranowali-szlaban-i-odjechali-z-przejscia-w-Grzechotkach.html

 

  • Uparcie chciał do Rosji
    Uparcie chciał do Rosji
do góry