Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Przyjechał w odwiedziny do znajomych i wszedł na pas drogi granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przyjechał w odwiedziny do znajomych i wszedł na pas drogi granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
22.09.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach na pasie ornym ujawnili ślady obuwia. Ustalili, że sprawcą wykroczenia był 45-latek z gminy Kraszewice (województwo wielkopolskie).

20 września patrol Straży Granicznej stwierdził ślady obuwia na pasie ornym. Okazało się, że mężczyzna przyjechał do znajomych, mieszkających w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej. Nieświadomie wszedł na pas drogi granicznej, po czym wyjechał do domu. Działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Barcianach doprowadziły do ustalenia sprawcy wykroczenia. Tym razem skończyło się na pouczeniu.

Od początku roku 35 osób weszło na pas drogi granicznej, a 15 przekroczyło granicę państwową wbrew przepisom.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Pamiętajmy, że obejrzenie z bliska słupów Polski czy Rosji, wykonanie pamiątkowej fotografii może kosztować nawet 500 zł.

  • ślady na pasie drogi granicznej
    ślady na pasie drogi granicznej
do góry