Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Ekipa tytoniowa coraz większa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ekipa tytoniowa coraz większa

Mirosława Aleksandrowicz
29.03.2023

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejne 4 osoby, które handlowały nielegalnymi papierosami. Jeden z nich usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a trzech odpowie za przestępstwa karno-skarbowe.

Pod koniec listopada ubiegłego roku zatrzymano 10 osób, które zajmowały się produkcją i sprzedażą nielegalnych papierosów. Wówczas 42-latek z powiatu kętrzyńskiego usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Łącznie zorganizowana grupa przestępcza naraziła Skarb Państwa na straty blisko 4,8 mln zł.

Okazało się, że to nie koniec osób zamieszanych w „ciemny interes”. 14  i 15 lutego zatrzymano 5 mężczyzn. A teraz ekipa tytoniowa powiększyła się o kolejne cztery osoby.

Zatrzymani, 24 marca usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Mężczyźni sprowadzali rosyjskie papierosy. Jeździli autobusami do obwodu kaliningradzkiego i nabywali wyroby tytoniowe.

64-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto poniesie odpowiedzialność za sprowadzenie z Federacji Rosyjskiej, w okresie od stycznia 2019 r. do marca 2020 r. 348 000 sztuk rosyjskich papierosów. Czyniąc sobie z tego stale źródło dochodu, naraził Skarb Państwa na straty prawie 400 tys. zł.

Pozostała trójeczka z powiatu kętrzyńskiego wytłumaczy się z przestępstw karno-skarbowych.

Wcześniejsze zatrzymania do sprawy. Linki do komunikatów: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/48522,Zorganizowana-grupa-przestepcza-w-rekach-funkcjonariuszy-Strazy-Granicznej.html

https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/49429,Do-dziesiatki-dolaczyla-jeszcze-piatka.html?search=362571385

do góry