Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej SCHENGENBUS TRAFIŁ POJAZD Z SISu (14/04/2014) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

SCHENGENBUS TRAFIŁ POJAZD Z SISu (14/04/2014)

14.04.2014

W okolicach Braniewa funkcjonariusze zatrzymali do kontroli auto, które wcześniej zostało skradzione w Niemczech. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie realizowali zadania z wykorzystaniem Schengenbusa – specjalistycznego pojazdu wyposażonego w sprzęt niezbędny do kontroli mobilnej. Oznacza to, że funkcjonariusze sprawdzają na miejscu, legitymowane osoby oraz przedmioty w międzynarodowych bazach danych. Kontrola jednego z kierowców wykazała, że mercedes, którym podróżował, widnieje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terenie zachodniej Europy. Wartość pojazdu oszacowano na 20 000 zł.

W okolicach Braniewa funkcjonariusze zatrzymali do kontroli auto, które wcześniej zostało skradzione w Niemczech.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie realizowali zadania z wykorzystaniem Schengenbusa – specjalistycznego pojazdu wyposażonego w sprzęt niezbędny do kontroli mobilnej. Oznacza to, że funkcjonariusze sprawdzają na miejscu, legitymowane osoby oraz przedmioty w międzynarodowych bazach danych.

Kontrola jednego z kierowców wykazała, że mercedes, którym podróżował, widnieje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terenie zachodniej Europy.

bukiel droga

Wartość pojazdu oszacowano na 20 000 zł.

do góry