Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej FUNKCJONARIUSZE Z LITWY, WŁOCH I GRECJI W W-MOSG (10/09/2014) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

FUNKCJONARIUSZE Z LITWY, WŁOCH I GRECJI W W-MOSG (10/09/2014)

10.09.2014

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej przebywali oddelegowani z Litwy,  Włoch i Grecji funkcjonariusze służb granicznych. Wizyty zostały zrealizowane w ramach projektów Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej - FRONTEX.  Na Warmii i Mazurach, w Grzechotkach i Bezledach, funkcjonują dwa punktu ogniskowe – Focal Point, w których służbę pełnią oficerowie ze wszystkich państw członkowskich. Wykonują oni swoje zadania w ramach międzynarodowych operacji, ukierunkowanych przede wszystkim na zwalczanie nielegalnej migracji i podniesienie poziomu bezpieczeństwa pomiędzy państwami członkowskimi UE i krajami trzecimi. Oficer z Republiki Litewskiej prawie przez miesiąc przebywał w Bezledach. W trakcie jego pobytu była możliwa wymiana doświadczeń w zakresie między innymi kontroli granicznej. Wizyta litewskiego funkcjonariusza zaowocowała przekazaniem wzajemnych, praktycznych wskazówek, odnoszących się do realizacji zadań w drogowym przejściu granicznym.. Przykładem takiej współpracy jest np. udaremnienie podróży obywatelowi Polski, który posługiwał się podrobionym litewskim prawem jazdy podczas przekraczania granicy.

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej przebywali oddelegowani z Litwy,  Włoch i Grecji funkcjonariusze służb granicznych. Wizyty zostały zrealizowane w ramach projektów Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej - FRONTEX. 

Na Warmii i Mazurach, w Grzechotkach i Bezledach, funkcjonują dwa punktu ogniskowe – Focal Point, w których służbę pełnią oficerowie ze wszystkich państw członkowskich. Wykonują oni swoje zadania w ramach międzynarodowych operacji, ukierunkowanych przede wszystkim na zwalczanie nielegalnej migracji i podniesienie poziomu bezpieczeństwa pomiędzy państwami członkowskimi UE i krajami trzecimi.

misja Bezledy2

Oficer z Republiki Litewskiej prawie przez miesiąc przebywał w Bezledach. W trakcie jego pobytu była możliwa wymiana doświadczeń w zakresie między innymi kontroli granicznej. Wizyta litewskiego funkcjonariusza zaowocowała przekazaniem wzajemnych, praktycznych wskazówek, odnoszących się do realizacji zadań w drogowym przejściu granicznym.. Przykładem takiej współpracy jest np. udaremnienie podróży obywatelowi Polski, który posługiwał się podrobionym litewskim prawem jazdy podczas przekraczania granicy.

misja Bezledy1

do góry