Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej MEDAL COPERNICUS 2012 (08/10/12) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

MEDAL COPERNICUS 2012 (08/10/12)

01.02.2013

6 października, podczas inauguracji roku akademickiego 2012/2013 w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Graniczej płk SG Jarosław Kowalkowski odebrał z rąk Rektora Uczelni medal Copernicus 2012 „Przyjaciel Uczelni”. Współpraca Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z Wyższą Szkołą Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie opiera się na Porozumieniu, które zostało podpisane 27 lutego 2009 roku. Wówczas w dokumnecie ujęto podstawy dalszej współpracy naukowo-badawczej w obszarze inicjowania projektów badawczych, wymiany publikacji oraz organizowania konferencji naukowych. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że słowo niegdyś napisane obecnie się zrealizowało. Jednym z bardziej znaczących wspólnych przedsięwzięć Oddziału i Uczelni jest właśnie realizowany projekt, którego celem jest zdiagnozowanie poczucia bezpieczeństwa na pograniczu polsko-rosyjskim. Jest to badanie socjologiczne oparte na anonimowym ankietowaniu dwóch grup respondentów: funkcjonariuszy oddziału i mieszkańców regionu. Zakończenie projektu planowane jest w marcu 2013 roku.

6 października, podczas inauguracji roku akademickiego 2012/2013 w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Graniczej płk SG Jarosław Kowalkowski odebrał z rąk Rektora Uczelni medal Copernicus 2012 „Przyjaciel Uczelni”.

medal 2012 m

Współpraca Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z Wyższą Szkołą Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie opiera się na Porozumieniu, które zostało podpisane 27 lutego 2009 roku. Wówczas w dokumnecie ujęto podstawy dalszej współpracy naukowo-badawczej w obszarze inicjowania projektów badawczych, wymiany publikacji oraz organizowania konferencji naukowych.

Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że słowo niegdyś napisane obecnie się zrealizowało. Jednym z bardziej znaczących wspólnych przedsięwzięć Oddziału i Uczelni jest właśnie realizowany projekt, którego celem jest zdiagnozowanie poczucia bezpieczeństwa na pograniczu polsko-rosyjskim. Jest to badanie socjologiczne oparte na anonimowym ankietowaniu dwóch grup respondentów: funkcjonariuszy oddziału i mieszkańców regionu. Zakończenie projektu planowane jest w marcu 2013 roku.

do góry