Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej W szałasie i pustostanie chcieli spędzić zimę, znaleźli ich funkcjonariusze Straży Granicznej. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W szałasie i pustostanie chcieli spędzić zimę, znaleźli ich funkcjonariusze Straży Granicznej.

Mirosława Aleksandrowicz
04.12.2017

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli wychłodzonego 67-latka, który próbował schronić się od zimna w pustostanach. Natomiast kilka dni wcześniej pomogli mężczyźnie, który chciał zimę spędzić mieszkając w szałasie.

3 grudnia około godziny 19, patrol Straży Granicznej podczas sprawdzania opuszczonych budynków gospodarczych w gminie Banie Mazurskie, znalazł w pustostanie mężczyznę z powiatu gołdapskiego. 67-latek był wyziębiony i skarżył się na silny ból ręki. Z objawami wychłodzenia i podejrzeniem złamania ręki trafił do szpitala w Giżycku.

Wcześniej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach pomogli 37-latkowi, który chciał zimę spędzić mieszkając w szałasie z plandeki. W lesie, na terenie bagnistym i trudno dostępnym (powiat węgorzewski) mężczyzna zbudował namiot z folii o wymiarach około 10x5 m,  w którym wykopał ziemiankę na głębokość ok. 3 metrów. Odnalezionego przekazano Straży Miejskiej i pracownikom MOPS w Węgorzewie.

 

  • wybudowany szałas
    wybudowany szałas
  • wybudowany szałas
    wybudowany szałas
do góry