Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Rosjanie chcieli wjechać do Polski z fałszywymi polisami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rosjanie chcieli wjechać do Polski z fałszywymi polisami

Mirosława Aleksandrowicz
08.01.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przerwali podróż dwóm obywatelom Rosji, którzy do kontroli granicznej przedstawili fałszywe polisy OC pojazdów.

Mężczyźni chcieli wjechać do Polski 5 stycznia przez drogowe przejście graniczne w Bezledach. Funkcjonariusz Straży Granicznej  nabrał podejrzeń co do autentyczności litewskiej polisy OC pojazdu, którą do kontroli przedstawił mu 25-letni kierowca osobowego peugeota. Jak się okazało ubezpieczenie było podrobione na wzór oryginalnego. Podobna sytuacja miała miejsce kilka godzin później. Tym razem fałszywe litewskie OC do kontroli przedstawił 37-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi.

Polisy należące do mieszkańców obwodu kaliningradzkiego zostały zatrzymane. Mężczyźni żeby ruszyć w dalszą podróż wykupili nowe ubezpieczenia pojazdu. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

 

  • Kontrola graniczna
    Kontrola graniczna
do góry