Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy

Mirosława Aleksandrowicz
02.07.2018

W miniony weekend na drogowych przejściach granicznych, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG przerwali podróż 6 cudzoziemcom, którzy usiłowali wjechać do Polski. Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii.

Pierwszym trzem osobom odowiono wjazdu 30 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium RP. 37-letnia kobieta oraz 40 i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę posługując się paszportem FAN-ID. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a następnie pojechać do Niemiec.

Tego dnia na przejściu w Gronowie przerwano podróż 32-letniemu obywatelowi Pakistanu. Cudzoziemiec z paszportem kibica postanowił  odwiedzić znajomego w Warszawie.

Natomiast dwóch kolejnych kibiców, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z PSG w Braniewie zatrzymali 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych. Obcokrajowcy odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.

  • zatrzymani obywatele Nigerii
    zatrzymani obywatele Nigerii
  • zatrzymani obywatele Nigerii
    zatrzymani obywatele Nigerii
do góry