Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Agencje pracy z Warmii i Mazur zatrudniały cudzoziemców niezgodnie z przepisami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Agencje pracy z Warmii i Mazur zatrudniały cudzoziemców niezgodnie z przepisami

Mirosława Aleksandrowicz
03.07.2018

58 obywateli Ukrainy zatrudnionych niezgodnie z przepisami przez agencje pracy z powiatu iławskiego i olsztyńskiego. To wynik zakończonych pod koniec czerwca kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie.

Funkcjonariusze SG w agencji pośrednictwa pracy z siedzibą w powiecie iławskim objęli kontrolą 39 obywateli Ukrainy. Okazało się, że wszyscy cudzoziemcy są zatrudnieni niezgodnie z przepisami. Stwierdzone naruszenia to m.in. praca bez zezwolenia czy niedopełnienie obowiązku wobec Urzędu Pracy.

Drugą kontrolę funkcjonariusze SG przeprowadzili w agencji pracy działającej na terenie powiatu olsztyńskiego. Wśród 42 obywateli Ukrainy, 19 pracowało nielegalnie. Przedsiębiorca nie poinformował Urzędu Pracy i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o podjęciu zatrudnienia przez obcokrajowców, ponadto zatrudniał cudzoziemców bez stosownych zezwoleń.

Teraz pracodawcom z Warmii i Mazur grozi kara nawet do 30 tys. zł.

do góry