Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Rosjanin przyłapany na gorącym uczynku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rosjanin przyłapany na gorącym uczynku

Mirosława Aleksandrowicz
11.10.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi przyłapali na gorącym uczynku obywatela Rosji, który przepompowywał paliwo ze swojego auta celem odsprzedaży. Łącznie w garażu ujawniono ponad 600 litrów nielegalnego paliwa i 110 gramów marihuany.

Ujawnienie nielegalnych towarów miało miejsce 8 października w jednym z garaży na terenie powiatu gołdapskiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli wjeżdżający na posesję samochód osobowy marki mercedes. Po chwili  25-letni Rosjanin zaczął przepompowywać paliwo ze swojego auta. Funkcjonariusze SG ujawnili w garażu należącym do mieszkańca powiatu gołdapskiego ponad 600 litrów paliwa pochodzącego z przemytu oraz marihuanę. Susz roślinny w ilości 110 g o wartości ponad 4 tys. zł znajdował się w specjalnie przystosowanym namiocie do uprawy konopi indyjskich. Jak się okazało właściciel wynajmował garaż osobom trzecim.

Sprawa ma charakter rozwojowy, trwają czynności ustalenia sprawcy, który przechowywał nielegalne towary w garażu. Natomiast Rosjanin odpowie za przemyt paliwa.

 

 • ujawnione nielegalne paliwo
  ujawnione nielegalne paliwo
 • ujawniona marihuana
  ujawniona marihuana
 • ujawniona marihuana
  ujawniona marihuana
 • namiot w którym ujawniono marihuanę
  namiot w którym ujawniono marihuanę
 • ujawniona marihuana
  ujawniona marihuana
 • namiot w którym ujawniono marihuanę
  namiot w którym ujawniono marihuanę
do góry