Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Drużyna Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG najlepsza w biegu po plaży - Aktualności

Aktualności

Drużyna Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG najlepsza w biegu po plaży

Mirosława Aleksandrowicz
10.07.2019

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej najlepsi w biegu po plaży. 7 lipca 2019 roku w nadmorskim Jarosławcu odbyły się VIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegu przełajowym na dystansie 15 km, które rozgrywane są w ramach kalendarza przedsięwziąć sportowych Straży Granicznej.

Do sportowych zmagań z wymagającą trasą oraz silnym wiatrem stanęło ponad 600 zawodników, w tym 42 funkcjonariuszy Straży Granicznej, reprezentujących jednostki organizacyjne SG.
W klasyfikacji drużynowej zespół w składzie: ppłk SG Roman Liśkiewicz (komenda oddziału), mjr SG Krzysztof Bogdański (PSG w Braniewie) oraz chor. szt. Tomasz Kowalski (PSG w Olsztynie) wywalczył mistrzostwo. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a trzecie zdobyli funkcjonariusze z Bieszczadzkiego OSG.

Także w klasyfikacji indywidualnej reprezentanci W-MOSG pokazali bardzo dobrą dyspozycję biegową. Pierwsze miejsce w klasyfikacji wiekowej mężczyzn zajął chor. szt. SG Tomasz Kowalski, a trzecie wywalczył ppłk SG Roman Liśkiewicz.