Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani rowerzyści z powiatu gołdapskiego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani rowerzyści z powiatu gołdapskiego

Mirosława Aleksandrowicz
19.07.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali trzech rowerzystów. Pierwszy, 26-latek wracał do domu pasem drogi granicznej. Natomiast 18 i 22-latek pijani wracali do miejsca zamieszkania.

18 lipca patrol Straży Granicznej ujawnił na pasie drogi granicznej ślady roweru i natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawcy. Okazał się nim, zatrzymany godzinę później, mieszkaniec powiatu gołdapskiego. 26-latek tłumaczył, że chciał w ten sposób skrócić sobie drogę do domu. Mężczyzna został ukarany 100 zł mandatem karnym.

19 lipca, o godzinie 02:20 funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na drodze w powiecie gołdapskim, dwóch rowerzystów. Pijani kierowcy jednośladów nie dość, że jechali zygzakiem, to w dodatku bez świateł. Jeden miał 1,5 promila, a drugi 1,4 promila alkoholu w  wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi udaremnili im dalszą jazdę. Mężczyznami zajęli się miejscowi policjanci.

  • Patrol z PSG w Gołdapi
    Patrol z PSG w Gołdapi
do góry