Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej 80 kg krajanki tytoniowej chciał sprzedać na elbląskim bazarku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

80 kg krajanki tytoniowej chciał sprzedać na elbląskim bazarku

Mirosława Aleksandrowicz
21.07.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przechwycili krajankę tytoniową wartą ponad 56 tys. zł. Nielegalny towar przewoził mieszkaniec powiatu elbląskiego.

Wczoraj w powiecie ostródzkim, do rutynowej kontroli drogowej patrol Straży Granicznej zatrzymał kierowcę samochodu osobowego marki Opel Zafira. Okazało się, że w bagażniku znajdują się worki z krajanką, a na tylnym siedzeniu tytoń w woreczkach strunowych. Mieszkaniec powiatu elbląskiego przewoził 80 kg krajanki tytoniowej. 30-latek przyznał, że wyroby akcyzowe należą do niego. Powiedział funkcjonariuszom Straży Granicznej że zakupił ją na rynku w powiecie płockim i ma zamiar sprzedać nielegalny towar na elbląskim bazarku.

Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku do dziś, ujawnili nielegalne towary na ponad 35 mln zł. Największą wartość, prawie 31 mln zł stanowiła krajanka tytoniowa.

  • ujawniona krajanka tytoniowa
    ujawniona krajanka tytoniowa
  • ujawniona krajanka tytoniowa
    ujawniona krajanka tytoniowa
  • ujawniona krajanka tytoniowa
    ujawniona krajanka tytoniowa
do góry